• kontakt@horyzont-kpg.com.pl

Chcesz mieć elastyczną skórę i zdrowe stawy? Proszę bardzo!

Chcesz mieć elastyczną skórę i zdrowe stawy? Proszę bardzo!

Jeśli ktoś żyje aktywnie to może nawet nie będzie miał kiedy zastanowić się, skąd pojawiły się u niego pierwsze zmarszczki i kiedy tak naprawdę do tego doszło. Jeśli przy wchodzeniu po schodach pojawi się chrupanie w kolanie to znak, że coś niekorzystnego zaczyna się dziać. Pojawia się więc pytanie jak o siebie zadbać, zorganizować sobie czas i jednocześnie nie zbankrutować a jednak czuć się lepiej?

Sprężysty duet

Utrzymanie elastycznej skóry oraz zdrowych i amortyzujących ruch stawów pozwala nam aktywnie żyć zależy to w głównej mierze od diety i zapotrzebowania na składniki odżywcze, które są potrzebne do syntezy białek oraz pochodnych, które zawierają cukry. W ludzkim organizmie białkiem spajającym elementy komórkowe, które pozwoli na powstanie pojedynczych komórek, tkanek oraz narządów będzie kolagen i elastyczna.

To one mają trzymać organizm w odpowiedniej sprężystości. Kolagen w sumie daje nam około 30% całego białka w naszym organizmie. Zaś białka kolagenowe stanowią aż 70% białek skóry. To właśnie one decydują o kondycji skóry, która w dobrej formie nie będzie miała zmarszczek. Podobnie odpowiedzialny będzie za stan kości oraz stawów, a występuje również w sercu, mózgu, rogówce czy więzadłach. Obecnie znamy już ponad 20 typów kolagenu.

Regeneracja skóry

Stymulować? Oczywiście!

Ludzki organizm mniej więcej po 25roku życia nie będzie już tworzył tak dużej liczby kolagenu. Od tego momentu proces jego tworzenia zaczyna zwalniać aż zatrzyma się mniej więcej około 60 roku życia. Dlatego właśnie nasze działanie powinno być takie, by te braki skutecznie uzupełniać. Dzięki temu będzie można skutecznie zadbać o nasz organizm i będziemy w stanie dostarczyć te cenne składniki. Mamy już wiele badań, które pokazują, że stymulowanie organizmu może także zwiększyć produkcję kolagenu.

Korzystny wpływ na cerę

Jak się okazało wprowadzenie do organizmu dawek kolagenu jest bardzo ważne, ponieważ dzięki temu wypracować można poprawę kondycji skóry i będzie można wypychać zmarszczki. Kolagen więc co do zasady ma świetny wpływ na nasz organizm i przynosi wiele pozytywnych efektów. Jest on bogaty w cenne aminokwasy niezbędne dla naszego organizmu, które biorą między innymi udział w procesie krzepnięcia krwi, regeneracji kości po złamaniach.

Nic więc dziwnego, że ta grupa osób, które narażone są na różne kontuzje powinny szczególnie dbać o suplementację kolagenu. To ważne, ponieważ dzięki temu te niekorzystne efekty będzie można skutecznie ograniczyć, na czym powinno nam zawsze zależeć, by mieć lepszy stan skóry.

Udostępnij:

Polecamy

Płynny kolagen

Zobacz