• kontakt@horyzont-kpg.com.pl

Naturalny kolagen

Naturalny kolagen

Naturalne niedobory kolagenu

Człowiek jest w stanie sam produkować kolagen, którego potrzebuje. Niestety, w połowie trzeciej dekady życia proces ten znacznie spowalnia i poziom kolagenu w ciele zaczyna spowalniać, co skutkuje pojawieniem się pierwszych oznak starzenia. Najbardziej widoczne są zmarszczki i przebarwienia skóry, a dodatkowo pojawia się cellulit, suchość skóry, matowienie włosów i problemy z paznokciami. Najpierw problemy widać na twarzy, potem na całym ciele. Proces stopniowo narasta, po czym w szóstej dekadzie życia zaczyna znacznie przyspieszać. Podobne problemy obserwuje się także u osób młodszych, które się intensywnie opalają.

W związku z powyższym kolagen coraz częściej wykorzystywany jest w przemyśle kosmetycznym. Najczęściej dodawany jest do kremów, które mają za zadanie nawilżanie i ujędrnianie skóry oraz stymulowanie jej regeneracji. Odbudowa skóry prowadzona jest przez sam organizm, a kremy zapewniają tylko budulec i odpowiednie warunki do tego.

Wykorzystanie kolagenu naturalnego

Kremy z kolagenem nie są oczywiście rozwiązaniem procesu starzenia. Mimo wszystko, ich skuteczność jest niezaprzeczalna i ich stosowanie realnie pozwala na zmniejszenie zmarszczek i zminimalizowanie objawów starzenia się skóry. Jest ona pielęgnowana i regenerowana.

Kremy z kolagenem

Ograniczeniem dla skuteczności kosmetyków z kolagenem względem odbudowywania jędrności skóry jest przede wszystkim kwestia wchłaniania się kolagenu. Zazwyczaj nie dociera on zbyt głęboko, przez co działa tylko wizualnie na powierzchni skóry.

Medycyna estetyczna pozwala nam iść krok dalej i skorzystać z zabiegu wstrzykiwania kolagenu do naszej skóry. Efekty kuracji utrzymują się nawet przez rok i w tym czasie znikają zmarszczki i zmniejsza się widoczność wszelkich blizn. Zabiegi wykonują specjalistyczne gabinety kosmetyczne i dermatologiczne. Nie są to z pewnością zabiegi tanie i pojawia się też ryzyko powikłań w postaci stanów zapalnych.

Tabletki

Poważnym wsparciem dla organizmu jest kolagen przyjmowany drogą pokarmową. Jest to droga mało efektywna, ale długotrwałe korzystanie z suplementacji kolagenem pochodzącym od ryb pozwala podnieść poziom kolagenu w naszym ciele, co z czasem przełoży się także na stan skóry.

Udostępnij:

Polecamy

Płynny kolagen

Zobacz