• kontakt@horyzont-kpg.com.pl

Kolagen – jak wybrać ten najlepszy?

Kolagen – jak wybrać ten najlepszy?

Jeśli macie problem ze stawami i pojawiły się już zmarszczki na waszej twarzy a paznokcie i włosy nie mają dawnego blasku to wydaje się, że będzie to najlepszy moment, w którym będzie można włączyć do działania kolagen, by z tymi problemami sobie poradzić. Jest to element, który wpływa na elastyczność naszej skóry, decyduje o objętości włosów.

To również składnik ścięgien a także doskonałe rozwiązanie wzmacniające paznokcie. Jednak z każdym rokiem naszego życia tego kolagenu będzie coraz mniej. Produkcja odbywa się bowiem wyłącznie do 25 roku życia a potem ilość będzie się zmniejszać.

Zachowaj zdrowe stawy i urodę na dłużej

W kolagenie znajdują się aminokwasy takie jak prolina, hydroksylizyna, hydroksyprolina, lizyna, arginina oraz glicyna. To składniki, które wpływają na proces krzepnięcia krwi i decydują o regeneracji kości. Gdy poziom kolagenu będzie spadał każdy ubytek skutkuje nowymi zmarszczkami, jest gorsza jędrność skóry oraz pojawiają się dolegliwości ruchowe. Warto wiedzieć jaki kolagen na stawy będzie właściwy, który sprawi, że zmarszczki pod oczami będą zniwelowane. Jeśli szukamy dobrego produktu można dbać o swoje stawy, spowolni się proces starzenia a kondycja włosów poprawi.

Jaki rodzaj będzie najlepszy?

W sprzedaży znajdujemy różne preparaty z kolagenem, są tam suplementy diety jak i też specjalistyczne kremy.

Produkty z kolagenem

Przede wszystkim ważny będzie rodzaj kolagenu oraz źródło jego pozyskiwania. Może być rybi, wieprzowy czy bydlęcy. Najlepszy będzie kolagen z ryb, ponieważ wnika w głąb skóry a to sprawia, że będzie doskonały, jest komórkowo zgodny z ludzkim kolagenem, taki rodzaj białka ma budowę 3- rzędową i budowany jest z takich samych aminokwasów co białko każdego z nas

Który typ kolagenu jest dla Ciebie?

W ciele człowieka kolagen będzie występował w tkankach i różni się budową w zależności od tego jaką funkcję będzie wykonywał. Mamy w sumie około 30 jego typów. Kolagen typu I jest głównym budulcem skóry kości oraz więzadeł. Występuje w dużej ilości w ludzkim organizmie. Kolagen typu II znajduje się w chrząstkach stawowych i odpowiada za elastyczność stawów. Typ III poprawia budowę naczyń krwionośnych.

Wybierz klasę A

Szukając dla siebie propozycji kolagenu należy wybierać taki, który ma doskonałą czystość. Dlatego właśnie produkt z klasy A jest najlepszy i można mieć przekonanie, że będzie odpowiadał na nasze oczekiwania, spełni stawiane przed nim wymagania. Dobry jakościowo produkt będzie nieco droższy, ale jego jakość zrekompensuje taki większy wydatek.

Udostępnij:

Polecamy

Płynny kolagen

Zobacz