• kontakt@horyzont-kpg.com.pl

Suplementacja kolagenu – jak to zrobić?

Suplementacja kolagenu – jak to zrobić?

Kolagen pełni bardzo wiele istotnych ról w ludzkim organizmie. To jeden z głównych budulców. Gdy zaczyna go brakować, skóra, układ ruchu i narządy wewnętrzne ulegają osłabieniu. Wiele osób zaczyna wtedy zastanawiać się nad suplementacją kolagenu.

W jaki sposób to zrobić i czy taka suplementacja przynosi efekty? Oto kilka istotnych faktów.

Jakie role pełni kolagen?

Kolagen to białkowe włókna, będące głównym budulcem tkanki łącznej. Pełni głównie role podtrzymujące, opóźnia też starzenie się ustroju. Szczególnie wiele kolagenu znajduje się w gałce ocznej, w wątrobie, skórze, chrząstkach. Gdy zaczyna go brakować, narządy i tkanki tracą swoją sprężystość. Dlatego też skutki braku kolagenu stają się szybko widoczne – skóra wiotczeje, paznokcie stają się słabe, pojawiają się bóle stawów i kości. Główną przyczyną sięgania po suplementy z kolagenem jest widoczne pogorszenie wyglądu skóry – tworzące się zmarszczki i brak elastyczności.

Kiedy wzrasta zapotrzebowanie?

Nieuchronny proces utraty kolagenu rozpoczyna się wcześnie – około dwudziestego piątego roku życia. To zjawisko dotyczy każdego, bez wyjątków. Szczególnie szybko wytraca się kolagen w tkankach osób intensywnie uprawiających sport i prowadzących bardzo aktywny tryb życia.

Preparaty z kolagenem

Temu procesowi sprzyjają także kontuzje – szczególnie zwichnięcia, skręcenia, złamania, zapalenia stawów. Utrata kolagenu nie jest więc spowodowana wyłącznie starzeniem się. Jest ona także udziałem osób młodych i dorastających, w okresie szczególnie szybkiego wzrostu ciała.

Suplementacja – czas przyjmowania, a skuteczność

Jak widać, istnieje mnóstwo okoliczności które sprawiają, że suplementacja kolagenu staje się przydatna. Już dwa do czterech tygodniu przyjmowania preparatów z naturalnego kolagenu może przynieść widoczne i odczuwalne efekty. Aby osiągnąć efekty, trzeba jednak wprowadzić pewien rygor stosowania kolagenu – zażywanie preparatu raz na jakiś czas w niczym nie pomoże, konieczna jest regularność.

Większość preparatów służących do suplementacji tego białka zawiera kolagen rybi, który dobrze wbudowuje się w ludzkie tkanki i widocznie poprawia stan skóry, włosów, paznokci. Po dłuższym okresie stosowania zaczyna się proces odbudowy, którego tempo jest sprawą indywidualną. Warto uzbroić się w cierpliwość – zażywanie suplementów skutkuje spowolnieniem procesu starzenia i utraty zdrowia oraz urody.

Udostępnij:

Polecamy

Płynny kolagen

Zobacz