• kontakt@horyzont-kpg.com.pl

Kolagen na stawy – co zawiera, jak działa, jak wybrać najlepszy?

Kolagen na stawy – co zawiera, jak działa, jak wybrać najlepszy?

Kolagen jest to naturalne białko, które odpowiada za budowanie tkanki łącznej, która wchodzi w skład stawów i ścięgien. Zapewnia między innymi sprężystość oraz elastyczność dla skóry. charakteryzuje się nietypowym składem aminokwasów, mamy tam między innymi dużo glicyny oraz proliny.

Kolagen w postaci zhydrolizowanej charakteryzuje się tym, że ma dobry wpływ na stawy i może wspierać ich regenerację szczególnie, gdy ktoś intensywnie trenuje. Warto wiedzieć czym jest kolagen na stawy co zawiera i jak najlepszy dla siebie wybrać.

Czym jest kolagen i co zawiera?

Kolagen to głównie takie białko, które buduje tkankę łączną w organizmie. Charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dużą odpornością na rozciąganie. Będzie między innymi ciekawą forma i dzięki temu rzeczywiście wpływać będzie na nasz organizm, wchodzi bowiem w skład skóry, ścięgien czy więzadeł. Nietypowy skład aminokwasowy charakteryzuje się właśnie tym, że wpływa mocno na to jaki charakter ma kolagen.

Jak działa kolagen?

Suplementy diety, które zawierają kolagen na stawy dostarczają takich składników, które odpowiadają za budowę struktury stawowej. Udało się wykazać, że forma kolagenu hydrolizowana wpływa pozytywnie na osoby z osteoporozą i zapaleniem stawów. Będzie można między innymi poprawić gęstość oraz mineralizację kości.

Ból stawów

Przeprowadzono badania, które pokazały nam, że regularne przyjmowanie kolagenu będzie wpływać korzystnie na stan stawów szczególnie, gdy chodzi o osoby, które są wyjątkowo aktywne. Dlatego wydaje się, że regularne przyjmowanie kolagenu będzie dobrym wsparciem dla ciężko pracujących stawów.

Najlepszy kolagen na stawy

Można obecnie znaleźć różnorakie formy kolagenu. Najlepiej będzie sięgać po formę zhydrolizowaną, ponieważ charakteryzuje się przede wszystkim największą przyswajalnością a to jak wiadomo będzie najważniejsze. Kupując suplementy diety warto wybierać takie, które mają przynajmniej około 8 gram kolagenu i dodatkowo oprócz tego również 60 mg witaminy C na porcje. Niektóre preparaty mają także różnorakie dodatki, które wpływają na kondycję stawów. Można mówić o takich elementach jak glukozamina, chondoityna oraz kwas hialuronowy. Oczywiście obecność takich składników to plus dla takiego środka.

Kolagen w tabletkach czy do picia?

Na rynku znajdują się dostępne suplementy w postaci sypkiej, która nadaje się do picia jak i też kapsułki czy tabletki. Ze względu na lepszą przyswajalność oraz łatwość przyjmowania proponujemy wybierać kolagen do picia, który łatwiej będzie nam przyjąć niż 8 dużych kapsułek.

Udostępnij:

Polecamy

Płynny kolagen

Zobacz